Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Visszatertunk az elso keresztenyuldozes idoszakahoz

2010. december 23. /TibetPress

A francia külügyminiszter azt kérte Iraktól és több meg nem nevezett muzulmán államtól, hogy erősítsék meg karácsonyra a keresztény templomok védelmét.
"Tisztában vagyunk azzal, hogy a keresztények elleni támadásokkal a terroristák a média figyelmét akarják magukra felhívni, ezért e kiemelten szimbolikus dátumra való tekintettel nagyobb körültekintést kértünk a hatóságoktól - nyilatkozta Michel Alliot-Marie.
A francia külügyminiszter azért fordult elsősorban Irak vezetéséhez, mert október 31-én ebben az országban történt az idei egyik legvéresebb keresztényellenes támadás, akkor a bagdadi, szó szerinti fordításban Az örök segítség Miasszonya templomban 46 káld keresztényt, köztük két papot gyilkoltak meg muzulmán fundamentalisták.

Az azóta kialakult helyzetet érzékelteti, hogy az iraki Kirkuk város érseke bejelentette, hogy a muzulmán szélsőségesek fenyegetéseire való tekintettek minden karácsonyi ünnepséget lefújtak az egy szentmisét kivéve, melyet a szokástól eltérően nem este, hanem délelőtt 10 órakor fognak celebrálni.

A keresztények elleni világszerte szaporodó támadások egyre inkább aggasztják a francia közvéleményt, és azzal immár a baloldali média egy része is egyre gyakrabban foglalkozik. A jelenségről egyébként 2009-ben egy magát ateistának valló francia újságíró és filmrendező könyvet írt, "Keresztényüldözések ma a világban" címmel, azzal a felkiáltással, hogy az ügyről nem lehet tovább hallgatni.

Raphael Delpard egy interjúban azt mondta, akkor háborodott fel lelke mélyéig, amikor egy marokkói barátja bemutatott neki egy olyan videofelvételt, amely egy Algériában titokban megtartott keresztény esküvőn készült. A szerző ezt követően világ körüli útra indult, és barátok, ismerősök segítségével, sokszor az élete veszélyeztetése árán szerzett információkat a keresztényeket ért üldözésekről.

Könyvében egyebek mellett olyan nőkről számol be, akiket kollektív megerőszakolásra ítéltek Indiában, mert áttértek a keresztény hitre, Pakisztánban egyes helyeken egészségtelen, "keresztény parkoknak" nevezett területekre kényszerítik a Jézus hitét vallókat, de Törökországban, Egyiptomban vagy Algériában is egyre erősebb üldözést tapasztalt.
Valójában visszatértünk az első keresztényüldözés időszakához, már csak az oroszlánvermek hiányoznak - fogalmaz a szerző, aki könyvével a világ figyelmét akarja felhívni a tarthatatlan helyzetre, miközben nem talál elég kemény szavakat a jelenségről szerinte szégyenletesen hallgató média elítélésére. "A magam részéről, amíg élek, beszélni fogok erről" - mondta Raphael Delpard.

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb