Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Öt éven keresztül lopták az adatokat a hackerek - Kína a leggyanúsabb

2011. augusztus 7./Kitekintő.hu/TibetPress

A kibertámadások egyik leggyakoribb formája a kiberkémkedés. Már nem csak a magánvállalatokat és az államok ellen indulnak támadások milliói naponta, de az "áldozatok" között van az ENSZ és a WADA is. Az elkövetők kilétét szinte lehetelen kideríteni, ezért az államok és a nemzetközi szervezetek leginkább a hatékonyabb védelemben, és valamiféle kormányközi szabályrendszer kiépítésében kereshetik a választ.

A McAfee – egy kaliforniai központú antivírus-programokkal foglalkozó számítógép-biztonsági cég – számolt be az elmúlt öt évben több, mint 70 globális vállalat, kormány és non-profit szervezet ellen elkövetett kibertámadásról. A "Revealed: Operation Shady RAT" című jelentés csak néhány „áldozatot” nevez meg, köztük például az ENSZ-et, a nemzetközi Olimpiai Bizottságot és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA). Mivel ebben a tekintetben szűkszavú a jelentés, nehéz megmondani, hogy a benne feltárt támadások azonosak-e a korábbról már ismert, nagy publicitást kapott esetekkel, például a Lockheed Martin, a kanadai kormány vagy az Oak Ridge Nemzeti laboratórium elleni digitális betörésekkel.

Mindegyik támadást azonos módszerrel követték el. Egy adathalász e-maillel célbajuttatott „nulladik napi támadást” hajtanak végre. Ez a művelet, valamely számítógépes alkalmazás olyan sebezhetőségét használja ki, ami még nem került publikálásra, a szoftver fejlesztője nem tud róla, vagy nem érhető még el azt foltozó biztonsági javítás. „Zero-day exploitnak” nevezik azt a tényleges kódot, amit a támadók használnak a sérülékenység kiaknázására, mielőtt a szoftver fejlesztője tudna arról. Ilyen módon az elkövetők éveken keresztül loptak adatokat a vállalatoktól és kormányoktól.

National Security Agency: Nemzetbiztonsági Hivatal (vagy Nemzetbiztonsági Ügynökség) egy kriptográfiával foglalkozó ügynöksége az USA mindenkori kormányának. Az ügynökség része a Védelmi Minisztériumának. 1952. november 4. hozta létre Harry S. Truman elnök. Ez az ügynökség a felelős a külföldi kommunikáció lehallgatásáért, beleértve a kriptográfiai elemzést. Továbbá felelős az Egyesült Államok kormányának kommunikáció és információtechnológiai védelméért, beleértve a kriptográfiát is.

A soron következő kérdés, hogy ki vagy kik állhattak a támadások mögött, bár az esetek többségében megválaszolatlan marad. Mivel a legtöbb ellopott információ csekély közvetlen kereskedelmi értékkel bír, a McAffe szakemberei arra a következtetésre jutottak, hogy államok lehetnek a háttérben. A legtöbb áldozat rossz viszonyban van Kínával, így a gyanú természetszerűleg Kínára terelődik. Ez az a pont, ahonnan nehéz elkülöníteni egymástól a hackereket és az államot. A két lehetséges szélső pont a teljesen állami hacker és a teljesen privát hacker, de ezek a legvalószínűtlenebb esetek, írja blogjában Adam Segal a Council on Foreign Relations szakértője. Nagyobb a valószínűsége, hogy bűnözők teljesítenek állami megbízást, vagy adnak el információt államoknak. A héten Michael Hyden parancsnok, a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a CIA volt igazgatója javasolta, hogy a kormány hozzon létre magánzókat vagy „digitális Blackwater” cégeket, akik a kibertérben végeznek különböző műveleteket. Az NSA és más ügynökségek DefCon nevű éves hacker találkozón keresnek új tehetségeket. Amint azt az Információs Háború Figyelő és a Shadowserver Foundation megjegyezte, új rendszer van kialakulóban, amiben a bűnözőket új célra lehet felhasználni a politikai kémkedés és a hírszerzés területein. Függetlenül attól, hogy ki áll a támadások hátterében, hatásos védelemre van szükség. Több ötlet is felmerült: megegyezés Kínával egy “úthasználati szabályzatban” ami meghúzza a megengedett lépések határát; nemzetközi nyomásgyakorlás; eljárást kell indítani a Kereskedelmi Világszervezetnél szellemi tulajdonjoglopásért; jobb védelem, és nagyobb állami szerepvállalás a magánszektor védelmében; hatékonyabb támadás

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb