Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Orbán kínai próbálkozása és annak kudarca

2012. április 18./Barikád.hu/TibetPress


NEMZETKÖZI SAJTÓSZEMLE

2012-04-18

VOLKSKRANT

volkskrant.nl

Kivételes cikk jelent meg a holland sajtóban, amelyet csak dicsérni lehet, holott témája Magyarország. Pontosabban Orbán kínai próbálkozása és annak kudarca. A két teljes újságoldalt beterítő elemzés címe: Hogyan flörtöl Orbán és miként néz félre Kína. A cikk írója, Fokke Obbema Magyarország szinte valamennyi jeles Kína-szakértőjét megszólaltatja. Ismerteti a magyar miniszterelnök igyekezetét, hogy hatalmas üzletet csináljon Kínával és arra támaszkodva bújjon ki az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap pénzügyi jármából. A nagy művelet nem sikerült és Orbánnak most levett kalappal kell visszasomfordálnia az utóbbiakhoz. Útközben pedig számtalan és igen súlyos hibát vétettek, teljesen félreismerve tárgyalópartnerüket.

 

INTERNATIONAL HERALD TRIBUNE

iht.com

A címoldalon négy fotóval kísért és a lap belsejében nagy terjedelemben folytatódó cikk mutatja be azt az „árnyékerőt”, amely az isztambuli keltezésű írás szerint Törökországra vetül a világ egyik legbefolyásosabb iszlamista mozgalmától. Annak vezetője az Egyesült Államokban élő 70 esztendős Fethullah Gullen, akinek hívei a cikk szerint olyan túlsúlyba kerültek a rendőrség berkeiben, hogy a Gullen-t és mozgalmát bírálóknak meggyűlik velük a baja és rács mögött találhatják magukat Törökországban.  A mozgalom 140 országban tart fenn iskolákat.

THE WALL STREET JOURNAL

wsj.com

Az amerikai üzleti lap címlapról induló írása szerint maga a Nemzetközi Valutaalap az, amely most már arra sürgeti Európa országait, hogy lazítsanak a költségvetési szigorból, mert ha nem teszik, az a növekedés rovására megy.

 

FINANCIAL TIMES

ft.com

A globális brit üzleti lap címlapról induló sztorija – akárcsak tegnap – a spanyol YPF olajtársaság Argentínában bejelentett államosítása. Ebben ez olvasható: „Az argentin kormánynak aranyrészvénye van az YPF-ben és bármilyen vele kapcsolatos üzlethez annak előzetes hozzájárulása lett volna szükséges. A Sinopec-nek /kínai olajvállalat/ 40%-os részesedése van a /spanyol/ Repsol /az YPF eddig többségi tulajdonosa/ brazíliai vállalataiban. A Repsol nem válaszolt a megkeresésre. A Sinopec elérhetetlennek bizonyult.” (Ez a mondat arra vonatkozik, hogy Kirchner argentin elnök annak nyomán határozta el az YPF államosítását, hogy az el akarta adni részesedését a Sinopec-nek.)

                                               *          *          *

Robert Fico szlovák miniszterelnököt dicséri a cikk kiemelve, hogy a „korábbi EU-kritikus Fico” most már úgy hangzik, mint egy „brüsszeli technokrata”. A cikk egyetlen szóval nem említi, hogy a „brüsszeli szociáldemokrata-technokrata” csak a magyar állampolgárságot nem fogja eltűrni, ha az a szlovákkal társul.

                                               *          *          *

Több mint 1200, izraeli börtönökben fogva tartott palesztin rab kezdte meg tegnap éhségsztrájkját, amiért fogva tartásuk körülményei nem felelnek meg a nemzetközi normáknak. Megtörténhet, hogy éhségsztrájkjukhoz a többi palesztin fogoly is csatlakozni fog. Azt is kifogásolják, hogy az izraeli hadsereg hosszú időn át fogva tarthat palesztinokat tárgyalás nélkül.

 

Készítette az Ordosz műhely

(Felhívjuk olvasóink szíves figyelmét, hogy szemlénkben a dőlt betűkkel megjelent részek kommentárt jelentenek.)

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb