Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Kiemelt cél a Kínába tartó magyar export növelése

2011. szeptember 13./HírTV/TibetPress

Újabb munkahelyeket teremtő megállapodással bővül a magyar–kínai stratégiai partnerség, amelynek keretében Budapesten hozza létre közép-európai központját Ázsia vezető biotechnológiai kutatóintézete – tájékoztatott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) kommunikációs főosztálya kedden.

A China Hi-Tech Fair konferencián kedden Budapesten a magyar–kínai együttműködés eredményeiről és kilátásairól tartott előadást Mendelényi Dániel, a magyar–kínai kétoldalú kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztosság titkárságának vezetője. Mendelényi Dániel a közlemény szerint hangsúlyozta: a megállapodással Magyarország új esélyt kap arra, hogy jelentős szerephez jusson a 21. század tudományának egyik legfontosabb területén. A beruházás pedig teret nyit a magyar kutatók számára ahhoz, hogy képességeiket idehaza kamatoztathassák.

A konferenciát követően Mészáros György, a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke és Vang Csian (Wang Jian), a BGI vezérigazgatója együttműködési keretmegállapodást írt alá arról, hogy a sencseni (Shenzhen) székhelyű vállalat közép-európai központját (BGI Central Europe) a magyar fővárosban hozza létre. A BGI egész Ázsia vezető biotechnológiai kutatóintézete, amely még a kínai viszonyok között is kivételes dinamikájú fejlődési utat járt be. Országos és világhálózatot épít. A kutatóintézet jelentős sikere a humán gén feltérképezésében való részvétel, egészségügyi területen pedig világviszonylatban is kulcsszerepet játszik a magzati rendellenességek kiszűrését célzó nemzetközi biomedikális kutatási programokban.

A magyar–kínai gazdasági és üzleti kapcsolatok élénkítése szempontjából kiemelt jelentőségű keddi rendezvényen a kínai–magyar kapcsolatokról, az abban rejlő üzleti lehetőségekről hangzottak el előadások. Az előadók között szerepelt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke, Kao Csian (Gao Jian), a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövete és Jüan Pao-cseng (Yuan Baocheng), Kína innovációs központjának számító Sencsen város alpolgármestere.

A negyedik alkalommal megrendezett China Hi-Tech Fair Budapest konferenciát és üzletember-találkozót idén a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szervezte. Az eseményen elsősorban az infokommunikáció, a biotechnológia, az energiahatékonysággal, a környezetvédelemmel kapcsolatos technológiák és a kapcsolódó befektetések területén érdekelt vállalkozások, befektetők és szakmai szövetségek számára adott alkalmat a közvetlen partnerszerzésre – tartalmazza a közlemény.

Kiemelt szerepet kap az innováció
A magyar–kínai gazdasági együttműködésben kiemelt terület az innováció – jelentette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter kedden, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének keddi rendezvényén – áll a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleményében. Fellegi Tamás elmondta: a magyar kormány szándéka, hogy összehangolja gazdaságpolitikáját a reálgazdaság kihívásaival és igényeivel, az exportösztönzés fejlesztésére pedig új támogatási rendszert dolgozzon ki.

Kiemelt cél a Kínába irányuló magyar export növelése, a kínai és a magyar önkormányzatok között minél szélesebb és szorosabb gazdasági és kulturális együttműködés kialakítása. A kínai technológia és tőke a hazai vállalatok számára új, perspektivikus együttműködéseket tesz lehetővé és eddig nem tapasztalt lendületet adhat a magyar gazdaságnak – mutatott rá a miniszter.

A nemzeti fejlesztési miniszter pozitívan értékelte a VOSZ és a Kínai Nemzetközi Kereskedelemfejlesztési Tanács (China Council for the Promotion of International Trade – CCPIT) közötti megállapodás eredményeként létrejött Kínai–Magyar Üzleti Tanácsot, amely a magyar gazdasági érdekek intézményesített megjelenítőjeként hozzásegítheti a magyar vállalkozásokat ahhoz, hogy új munkahelyeket teremtő partneri kapcsolatokat alakítsanak ki. (rá)

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb