Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Jim Rogers: Sokat veszíthet, aki Kína összeomlására játszik

2011. július 5. /Portfolio.hu/TibetPress

A kínai gazdaság összeomlására játszó neves hedge fund guruk komoly hibát követnek el, és ha nem változtatnak befektetési politikájukon, komoly veszteségeket szenvedhetnek el - bírálta kollégáit a sokat idézett sztárbefektető, Jim Rogers. Véleménye szerint a kínai gazdaság ugyan lassulni fog, és a part menti térségben kialakuló ingatlan buborék is valós, ám a kínai gazdaság összeomlása nem fog bekövetkezni, ezért továbbra is a kínai részvények, na és persze tőle megszokhatóan a nyersanyagok emelkedésére fogad.
Jim Rogers szerint a kínai részvénypiac és kötvénypiac esésére játszó hedge fund menedzserek, mint a Kynikos Associates vezetője, Jim Chanos, vagy az Eclectica vezére Hugh Hendry komoly hibát követnek el azzal, hogy az ország összeomlására játszanak. "Én ismerem, szeretem, és csodálom Jimet, de ő két éve rossz irányba kereskedik, remélem még mindig pénzénél van. Ha ezt tovább csinálja, nagyon sok pénzt fog veszíteni" - mondta a neves befektető a CNBC-n. Bár azt Rogers is elfogadja, hogy a kínai gazdaság lassulni fog, és hogy a part menti részeken ingatlanpiaci buborék alakul ki, ám ő ezt nem tartja olyan súlyosnak, így a kínai részvényeit továbbra sem adja el.

Rogers bízik a jüan felértékelődésében, és 2008 novembere után megint venne kínai eszközöket, ha jönne egy nagyobb korrekció. A kínai ingatlanpiaci buborék véleménye szerint csak egyes ingatlan spekulánsokat ránt majd csődbe, a gazdaság többi szegmensét, a mezőgazdaságot, infrastruktúrát és turizmust nem fogja érinteni - mondta. Mivel nem hisz a kínai gazdaság összeomlásában, Rogers továbbra is optimista a nyersanyagokkal kapcsolatban, mivel hosszútávon a nyersanyag kínálat szűkössége és a világgazdaság talpra állása, illetve ellenkező esetben a további pénznyomtatás felfelé segíti majd az árakat. Arra az esetre azonban, ha a kínai gazdaság mégis bajba kerülne, Rogers az amerikai technológiai szektor és a feltörekvő piaci részvények esésére fogad, védekezésül.

Jim Rogers

Ifjabb James Beeland Rogers 1942-ben született Baltimore-ban, és Alabamában nőtt fel. Miután a Yale Egyetemen átvette bachelor diplomáját, a Wall Streeten kezdett el dolgozni a Dominick & Dominick-nél. Két évvel később, 1966-ban egy újabb bachelor diplomát szerzett, ezúttal filozófiai, politikai és közgazdasági tanulmányokból az Oxfordon. Karrierjét egy New York-i befektetési banknál folytatta, majd Soros Györggyel együtt megalapította Quantum Fundot, amely a történelem egyik legsikeresebb hedge fundja lett. Az alap 1970 és 1980 között 4200 százalékos hozamot produkált, míg ez idő alatt az S&P 500 index 47 százalékot emelkedett.

Az elképesztő sikerek után Rogers 1980-ban "visszavonult", majd barátnőjével (illetve később feleségével) háromszor is körbejárta a földet, utazásairól és befektetéseiről pedig több best-sellert is írt. Az első két alkalommal motorral, harmadszor pedig egy mercédesszel utazták körbe a világot, amivel kétszer is bekerültek a Guiness rekordok könyvébe, egyszer 100 ezer mérföldet meghaladó motorozásukkal, majd 116 országot érintő kalandozásaikkal. Rogers 2007-ben eladta New York-i villáját és Szingapúrba költözött, mivel úgy gondolta, a legjobb befektetési lehetőségek most Ázsiában találhatók.

 

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb