H - Budapest 1012 Attila út 123.
(00-36) 70 431 9343 (00-36)70 944 0260 (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu www.tibet.hu tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-43
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő
» Retro» Tibeti művészet» Interjú» Levelek» Tibet Press» Tibet Press English» Dharma Press» Human Rights» Világ» Kína» Magyar» Ujgur» Belső-Mongólia » KőrösiCsoma» Élettér» Határozatok» Nyilatkozatok» tibeti művészet» lapszemle.hu» thetibetpost.com» eastinfo.hu» rangzen.net» ChoegyalTenzin» tibet.net» phayul.com» DalaiLama.com» vilaghelyzete.blogspot.com» Videók» Linkek» TibetiHírek» Szerkesztőség
Magyarországon még mindig gyalázatosan kevés a helybeli zsidó és az izraeli munkavállaló. Ezen a valóban nem EU-kompatibilis állapoton kíván változtatni egy Izraelben megjelentetett újabb világhálós héber nyelvű hirdetés, amelynek szövege a jobb felső sarokban olvasható angol nyelvű Tips4jobs alatt héberül a következő:
„A magyarországi munkavállalási ajánlatok megszerzése érdekében kérjük, töltsék ki az alábbi kérdőívet, majd utána tőlünk hasznos és megbízható adatbázist kapnak a magyarországi munkavállalási lehetőségekről. Magyarországon rengeteg munkalehetőség van az értékesítés terén”.
A kék mezőn belüli fehér négyzet kitöltendő felső sorába kell beírni a Magyarországon munkát vállalni szándékozó nevét (természetesen héberül), az alatta levőbe pedig a telefonszámát, amelyre majd megkapja az adatbázist. A zöld gomb a „küldés”. A kék mezőben a többi között az is föl van tüntetve, hogy a magyarországi állásajánlatok kizárólag 18-30 év közötti fiataloknak szólnak.
A rendkívül érdekes hirdetés elolvasása után föl kell tennünk két kérdést:
1. Miért kívánkoznak a 18-30 év közötti izraeli zsidó fiatalok munkát vállalni a világ legantiszemitább országának kikiáltott Magyarországon?
2. A nyomasztó munkanélküliséggel küzdő Magyarországon valóban ilyen sok a szabad munkahely a külföldiek számára?
Júszef el-Kudszi