Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

A Jobbik meghallgatná Snowdent

2013. november 13./Alfahir.hu/TibetPress

http://alfahir.hu/a_jobbik_meghallgatna_snowdent#.UoN511Zr4ow.email

A Jobbik támogatja a parlamenti vizsgálóbizottság felállítását az amerikai kémbotrány kapcsán, de azt nem akarják, hogy csupán „álbizottságot” hozzanak létre. Snowdent tanúként idéznék. Vona Gábor Orbán Viktor miniszterelnökkel tárgyalt szerda reggel arról, hogy tömeges emberi jogsértések történtek, ami nem maradhat következmények nélkül.

Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatásai során példátlan, tömeges emberi jogsértések történtek – jelentette ki Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerdai sajtótájékoztatóján a parlamentben. A nemzeti párt elnöke reggel fél kilenctől kezdődően egy órás négyszemközti konzultációt folytatott Orbán Viktor miniszterelnökkel az amerikai lehallgatási botrányról.

Mint Vona Gábor ezt követően elmondta, a Jobbik támogatja és rendkívül fontosnak tartja egy parlamenti vizsgálóbizottság létrehozását az ügyben. A nemzeti párt elnöke azonban leszögezte: A vizsgálóbizottság nem szolgálhat arra, hogy „elkenjék a felelősséget”, ugyanis félő, hogy a Fidesz és az MSZP „köztudottan jó amerikai kapcsolatai” miatt egyfajta álbizottságot hoznának csupán létre.

A pártelnök szerint a lehallgatási ügy egyik legfontosabb kérdése az, hogy az amerikai titkosszolgálat által gyűjtött adatok eljutottak-e magyar politikai pártokhoz, azok vezetőihez, vagy egyéb gazdasági szereplőkhöz, avagy sem. Amennyiben igen, úgy fontos tudni, hogy az milyen célból történt – jegyezte meg a honatya.

Minden vezető nyilatkozzon!
Vona Gábor sajtótájékoztatóján megkért minden pártvezetőt és fontosabb gazdasági szereplőt, hogy a nyilvánosság előtt nyilatkozzanak arról, közvetetten vagy közvetlenül jutott-e hozzájuk az Egyesült Államok által gyűjtött illegális adat. A Jobbik elnöke elsőként válaszolt is saját kérdésére – kijelentette, hogy pártja teljes mértékben érintetlen az ügyben. „A Jobbikhoz ilyen jellegű adatok nem kerültek, ha kerültek volna, akkor pedig szükségesnek és kötelességünknek tartottuk volna, hogy a folyamatot jelezzük a magyar hatóságoknak” - fogalmazott a nemzeti párt vezetője, aki ugyan ezt a nyilatkozatot elvárja a Fidesz, az MSZP és a többi ellenzéki párt elnökeitől is, mert szerinte a választópolgároknak tudniuk kell, voltak-e a titkosszolgálattal együttműködő magyarországi pártok.

Az elnök szerint azonban azt is érdemes lenne megvizsgálnia a leendő bizottságnak, hogy más országok folytatnak-e hasonló jellegű tevékenységet Magyarországon, illetve, hogy vannak-e magánjellegű -de akár pártokhoz is köthető- szolgálatok, amelyek szintén illegális lehallgatásokat végeznek. A pártelnök erre vonatkozóan is kijelentette, hogy a Jobbik semmiféle illegális tevékenységet nem végez, és szeretnének nyilatkozatot kapni arról, hogy más politikai szervezetek sem.

A „civil szervezetek” is benne lehetnek
A vizsgálóbizottságnak a nemzeti párt szerint a nem-kormányzati szervezetek működésével is foglalkoznia kell, az ún. „civil szervezetek” ugyanis sok esetben a külföldi befolyásszerzést szolgálhatják – jelezte Vona Gábor, hozzátéve, hogy a Jobbik korábban beadott egy javaslatot, melyben szorgalmazta, hogy ezeket adott esetben hivatalosan is nyilvánítsák ügynökszervezeteknek - de ezt a kétharmados parlamenti többség nem támogatta. Mint arról a portálunk korábban is beszámolt, a radikális párt szerint azon civil szervezetek, melyek külföldről egymillió forintnál nagyobb támogatást kapnak, nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthetnek.

A Jobbik minden jellegű csúcsszolgálat felállítását elutasítja – ezt Vona Gábor már arra vonatkozóan mondta, hogy sajtóértesülések szerint az Európai Unió egy titkosszolgálati szervezet felállítását fontolgatja. Ellenben a pártelnök elárulta, hogy Jobbik kimondottan támogatná azt is, hogy -amennyiben létrejön a parlamenti vizsgálóbizottság- úgy hallgassák meg tanúként Edward Snowdent is.

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb