székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343 (00-36)70 944 0260 (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu www.tibet.hu tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő
» Retro» Tibeti művészet» Interjú» Levelek» Tibet Press» Tibet Press English» Dharma Press» Human Rights» Világ» Kína» Magyar» Ujgur» Belső-Mongólia » KőrösiCsoma» Élettér» Határozatok» Nyilatkozatok» tibeti művészet» lapszemle.hu» thetibetpost.com» eastinfo.hu» rangzen.net» ChoegyalTenzin» tibet.net» phayul.com» DalaiLama.com» vilaghelyzete.blogspot.com» Videók» Linkek» TibetiHírek» Szerkesztőség
Obama és HsziCsin-ping a fehérházban, az ünnapi vacsora előtt
Amerikai techóriások vezetőit is meghívták a díszvacsorára, miközben Obama és Hszi Csin-ping megállapodott, hogy nem lopják el kereskedelmi célból egymás üzleti és technológiai titkait. Közben kommunista szimpátiatüntetők jelentek meg a Fehér Ház előtt, melynek ablakait paravánnal fedték el, hogy a tibetiek, ujgorok és jogvédők demonstrációja ne látszódjon be.
Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke tegnap a Fehér Házban tárgyalt és vacsorázott Barack Obamával. Hszi Csin-pinget 2012 novemberében választották meg a Kínai Kommunista Párt főtitkárának, majd 2013 márciusában államelnöknek.
Kémek, mint ők
A hivatalos vacsorára meghívást kapott a két amerikai techóriás, a Facebook és az Apple vezetője, Mark Zuckerberg és Tim Cook is, de ott volt a Disney és a DreamWorks-vezér Bob Iger és Jeffrey Katzenberg is az elnök oldalán, írja a CNN. Miközben a Facebook be van tiltva Kínában, az Apple komoly eladásokat produkál az országban és tovább akarja növelni részesedését; a Disney pedig 2016 tavaszán nyitja meg sanghaji vidámparkját.
Zuckerberg és felesége
Az amerikai technológiai szektor már csak azért is fontos a kínaiaknak, mert Kínából induló kibertámadásokkal rendszeresen nyúltak le tőlük ipari és üzleti titkokat. Hszi Csin-ping és Barack Obama most bejelentette, hogy a két ország nem fog ilyet tenni ezentúl a másikkal – legalábbis nem kereskedelmi előnyökért.
A megállapodás ugyanis nem terjed ki a hagyományos, vagyis politikai kiberkémkedésre. Júniusban például kiderült, hogy feltörték a köztisztviselőkkel kapcsolatos ügyeket intéző hivatal, a U.S. Office of Personnel Management rendszerét és 21,5 szövetségi alkalmazott adatait, köztük lakcímét, társadalombiztosítási számát lopták el. Olyanokéit is, akik jelenleg is a kormánynak dolgoznak és nemzetbiztonsági átvilágításon estek át. Pár napja azt is bejelentették, hogy ráadásul 5,6 millió közszolga esetében még az ujjlenyomatokat is ellopták.
A támadással az amerikaiak korábban Kínát vádolták meg, a kommunista vezetés ezt természetesen tagadta.
Hszi Csin-ping és Barack Obama szívélyes pohárköszöntője
A kínai elnök látogatására Washington-szerte vörös zászlókkal és pólókkal felvonuló kínai "szimpátiatüntetők" jelentek meg az utcákon és a Fehér Ház előtt, ahol zenés-táncos welcome show-t is előadtak a kommunista vezetőnek.
A kínai elnököt éltető vöröszászló-erdő
De nem a kommunista szimpatizánsok voltak az egyetlenek az utcán. Jogvédők, antikommunisták, kínai ellenzékiek, tibetiek, ujgorok, valamint a velük szolideritást vállalók a jogsértések ellen és egy szabad kínáért demonstráltak. Voltak, akik a Tienanmen téri vérengzésre emlékező ruhában jelentek meg.
...de azért bőven voltak ellentüntetők is...