Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Már Kínából diktálnak a magyar külügynek?

2011. június 26./AN/TibetPress

Budapest – Nem engedték a kínai miniszterelnök látogatásakor tüntetni a Peking politikáját ellenzőket. Nem tudni, hogy mindez a magyar kormány udvariassági gesztusa volt-e, amellyel az új gazdának kívántak kedveskedni, vagy maguk a kínaiak kérték, hogy Ven Csia-pao látogatásakor ne legyenek tibeti lobogók a pesti utcán.

Mint ismeretes, a rendőrök a magyar – kínai csúcs idején igazoltattak több demonstrálót is, akik Tibet függetlenségét követelték. A Tibetet Segítő Társaság felvételein jól hallható, hogy a Kossuth téren civil ruhás rendőrök szóváltásban keveredtek egy tibeti zászlót magasba emelő férfival, az egyik belváros szálloda előtt pedig kínai zászlóval próbálták eltakarni a feliratokat és a tibeti lobogót.

A rendőrség közleményében azt írja, hogy jogszerűen intézkedett. Hendrey Tibor, a Tibetet Segítő Társaság elnöke azonban úgy látja, hogy a rendőrök jogtalanul jártak el. Szerinte az is furcsa, hogy több Magyarországon élő tibeti éppen szombatra kapott idézést a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalba.  „Ilyen jogtalan hozzáállást, burkolt és nyílt formában lévő ellehetetlenítést még nem tapasztaltam. Egyértelmű összejátszások voltak a hatóság a különböző kínai személyek között, akik szintén megjelentek a demonstráción”- vélekedett a társaság elnöke.

Hendrey Tibor elmondta, hogy jogi lépéseket tervez az ügyben annak ellenére, hogy nem kértek engedélyt a demonstrációkhoz. A kínai halálbüntetés eltörlését követelő tüntetésen történtek miatt az Amnesty International Magyarországi szervezete is vizsgálódna. „Tudomásunkra jutottak olyan esetek, amelyek utánanézést követelnek. Ha ezek bebizonyosodnak, akkor komoly aggályokat vet fel, az emberek szabad véleménynyilvánítása komolyan sérül”- magyarázta Jeney Orsolya, a szervezet igazgatója.

Az LMP pedig a BRFK vezetőinek meghallgatását kezdeményezi a történtek miatt. „Szükségtelen erődemonstráció volt és megalázó minden magyar ember számára, hogy Orbán Viktor olyan módon akarja felajánlani Magyarországot Kínának, hogy nem riadnak vissza attól, hogy a politikai szabadságjogok vagy a munkavállalói jogok tekintetében a kínai példát másolják”- nyilatkozta Schiffer András frakcióvezető.

Az ellenzéki párt azt is tervezi, hogy benyújtja az Országgyűlésnek azt a 2008-as, Tibet érdekei melletti határozati javaslatot, amelynek akkori beterjesztői közt ott volt a most államtitkár, fideszes Balog Zoltán és a most miniszterelnök-helyettes kereszténydemokrata Semjén Zsolt is.

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb