Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

Egy hacker vállalta magára a Wikileaks elleni támadást

2010. november 29./hvg.hu/TibetPress

A bizalmas dokumentumokat megosztó oldalt a legutóbbi, az amerikai diplomáciát kényesen érintő kiszivárogtatása után érte túlterheléses támadás, melynek során a weblap elérése megszűnt, illetve rendkívüli módon lelassult. Most egy saját szakállára tevékenykedő hacker vállalta magára a felelősséget.

A Mashable internetes trendekkel foglalkozó blog értesülései szerint a túlterheléses (Distributed Denial of Service – DDoS) támadást a The Jester nevű hacker követte el, aki saját bevallása szerint „a jó ügy érdekében tevékenykedő aktivista-hacker (hacktivist)”. A férfi Twitter-oldalán úgy fogalmazott, a WikiLeaks elleni támadásra azért volt szükség, mert az oldal „veszélyezteti katonáink életét, egyéb értékeinket és külügyi kapcsolatainkat”. A hacker az amerikai katonai szakzsargonban az ellenséges egységek megsemmisítését nyugtázó „TANGO DOWN” feliratot is kiírta a Twitter-üzenet mellé.

A The Jester nevű férfi blogján szeptemberben megjelent bejegyzésben részletesen leírja indítékait. Véleménye szerint a Wikileaks által alkalmazott „biztosíték”, amellyel forrásaikat védik, nem feltétlenül működőképes. A rendszer szerint az oldalon elérhetővé tett titkosított állományokat csak egy megfelelő kulcs segítségével lehet olvasni, anélkül használhatatlan. A hacker arra is engedett következtetni, hogy sikerült a dokumentum-megosztó oldal üzemeltetői számára érzékeny adatokat is megszereznie a támadás során, azonban úgy határozott, hogy azokat nem tette elérhetővé a Wikileaksen, mivel saját bevallása szerint valószínűleg ezek az adatok sohasem látnának napvilágot. Ennek ellenére – biztosíték gyanánt -  közzétett egy titkosított állományt, amiről azt állítja, a szóban forgó információt tartalmazza.

A Mashable szakértői szerint bár egyetlen hacker viszonylag egyszerűen elérhetetlenné tud tenni egy weboldalt DDoS-támadás segítségével, jóval nehezebb bebizonyítani, hogy valóban a Jester nevű férfi áll-e a támadások mögött, illetve, ha ő is áll mögöttük, saját szakállára cselekedett, vagy kapott valahonnan külső segítséget.

Hozzászólások

Új hozzászólás

Név:

Hozzászólás:
Webgalamb