Tibetet Segítő Társaság Sambhala Tibet Központ
Tibet Support Association Sambhala Tibet Center

székhely / telephely H-Budapest I. Attila út 123..
(00-36) 70 431 9343   (00-36)70 944 0260   (06-1)782 7721
sambhala@tibet.hu   www.tibet.hu   tibetpress.info
Facebook/Sambhala Tibet Központ   Facebook/Tibett Segítő Társaság
MagnetBank/ 16200010-00110240
IBAN/HU94 16200010 00110240 00000000 SWIFT/HBWEHUHB
(1%) adószám/ 18061347-1-41
nyitva tartás/hétköznap 12.00-20.00 hétvégén előadás függő

Közreműködő Bank
Közreműködő Bank

kérjük, folyamatosan kísérd figyelemmel a weboldal programjainak adatait, mivel a szervezés folyamán a tartalom (hely, idő) adatai változhatnak!!!

KI út – a kiút, avagy merre indulhat az Őszinte útkeresŐ
BOTOS ESZTER
előadássorozata
2018. május 16.; 23.; 30.
helyszín/sambhala Tibet Központ/Budapest I. Attila út 123.  11cs

A három előadásból álló sorozat, a mai kereső embernek bemutatja az egyetlen hiteles forrást, melyből, ha merünk meríteni, a gondjaink nem fognak többé minket kimeríteni, mert mindenre megoldást találhatunk. E kincseket rejtő forrás még csak nincs is elrejtve előlünk, mivel naponta használjuk, legtöbbünk ma, Magyarországon, anyanyelveként ismeri. Nem nyelvész szemmel közelítünk rá, módszerünktől a tudományos akadémikus nyelvtársaink szeme is fennakadna, lélegzete is elakadna. Tán, pont ezért akad-émikus tudományuk? De hogy ellenvetés akad-é, az csak utólagos hozzájárulásukból fog majd kiderülni…

A lélekösvény, a kiút a labirintusból, a magyar nyelv pedig, Ariadné fonala, ami legombolyítva kivezet minket a sötétség poklából. Yotengrit hagyománya, az eltévelyedett bárányokat visszaterelgeti az ÉLET élhető mezejére. E három előadás tehát, csupa-csupa jó hírrel szolgál!

2018. május 16./szerda 18.30
1. Az Égigérő fa, avagy magyarul magyarázhatunk? (például arról, hogyan nincsenek elrejtve a mindenre megoldást nyújtó kódok a magyar nyelvben…)

Nem csak a forrás nincs elrejtve, de a forrásban megbúvó kódok sem rejtőzködnek túlzottan. Épp csak annyira, hogy ne kerülhessenek illetéktelen kezekbe. Aki az udvari bolondok üzenetét még nem tartja megfontolásra érdemesnek, az kénytelen lesz képtelen hazatérni. Képessé, ugyanis csak a kép tehet. Ha képben vagy, képes vagy. Ellenben, ha nem vagy képben, képtelen vagy. Némi Kópés kódolás, pár óra alatt képbe helyez, ha engeded…
Várunk szeretettel egy kis szó-sokkolóra!

2018. május 23./szerda 18.30
2. A lélek magyarul magyarázva (Tulajdonképpen, mi is az a Ki?)

Az előző előadás módszerének alkalmazása alkalmat ad a lélek rejtelmeiben való mély elmerülésre. A magyar nyelv a lélek nyelve, a lélek meg az ÉLET szerve. A szó-sokkoló a négyzeten, segítheti a megértést az ÉLET nagy kérdései kapcsán, (miután, már kiderült, hogy nem a „Lenni vagy nem lenni?” itt a nagy kérdés): „Tenni vagy nem tenni?”, „Lehet-e magyarnak születni?” vagy például „Miért próbálja az ördög megvenni a lelked?” Csodalátós szemüvegünkön keresztül, továbbra is megtapasztalhatjuk csodálatos anyanyelvünk csoda világát, a lét és az ÉLET különbségét, a teremtés folyamatát, a megoldás kulcsát. A nyelvünkből kikódolt  csodálatos értékrend összevetésre kerül a táltos őseink által titokban megőrzött Yotengrit hagyaték néhány oszlopával.
Szeretettel várunk világod megrengetése céljából!

2018. május 30./szerda 18.30
3. Yotengrit (Az ÉLET, titokban megőrzött igéi)

Máté Imre, utolsó őriző táltos feladataként írásban ránk hagyományozott ősmagyar értékrend, vallás, eredet rege és jóslat. A tíz éve olvasható formában is megszerezhető tudástár, még  szakértő körökben is alig ismert, sajnos. A csupa jó hírt árasztó kötetek, kötetlen beszélgetés formájában kerülnek ismertetésre. A kedvcsillantó összejövetelen, részletek felolvasására, a Nyirkai jóslat értelmezésére,  felmerülő kérdések megvitatására, a lényegi elemek kiemelésére szakítunk időt, hogy ne szakítsunk a hagyománnyal. Az ÉLET minden területét érintő tanítások és bölcseletek a buddhizmussal rokoni szálakat ápoló Bőn vallás alapjait körvonalazza. Arra is fény derül, miért lett bűn (BÜÜN), a szeretet és szabadság vallása…
Szabad a gondolat!

Webgalamb